لامپ را کی اختراع کرد

کابل فست شارژر

 

کابل فست شارژ

 

گاهی در روزهای شلوغ که به شدت به تلفن همراه‌مان نیاز داریم، خالی شدن باتری گوشی در اوج فشار کاری انرژی و خراب شدن کابل فست شارژ وقت بسیار زیادی از ما می‌گیرد و به دنبال آن انتظار برای کامل شدن شارژ گوشی دغدغه بزرگی برایمان ایجاد میکند.

شارژ سریع یا Fast Charging یک تکنولوژی جدید است که امروزه در بیشتر تلفن‌های همراه پیشرفته وجود دارد و شی‌کاریزما برای رفع آن دست بکار شده است.

با توجه به اینکه کانکتوری مانند Type-C می‌تواند جریان بسیار بیشتری نسبت به سایر کانکتورها قدیمی مانند Micro انتقال دهد اما باز هم محدودیت‌هایی دارد، به طور مثال ممکن است یک کانکتور با کیفیت بتواند حداکثر 5 آمپر(A) جریان انتقال دهد که در کابل‌های سوپر فست شارژ شی‌کاریزما از این کانکتورهای 5 آمپری استفاده می‌شود. به دلیل این محدودیت جریان، امروزه شارژرها هوشمند شده اند، به این معنی که در گذشته شارژرها با یک ولتاژ استاندارد 5 ولتی (V) شارژ می‌کردند و هر چه قدر ظرفیت انتقال جریان بیشتر می­‌شد، سرعت شارژ افزایش پیدا می‌کرد.

امروزه شارژرهای هوشمند تنها با ولتاژ 5 ولت(V)  شارژ انجام نمی‌دهند، بلکه اگر گوشی یا دستگاهی که می‌خواهد شارژ شود قابلیت آن را داشته باشد که با ولتاژ بالاتری شارژشو د، شارژر، ولتاژ شارژ را با دستگاه هماهنگ می‌کند. در واقع در صورتی که شارژر و دستگاه هر دو این قابلیت را داشته باشند به جای بالا بردن جریان شارژ، ولتاژ زیاد می‌شود. به این گونه که در همان کابل شارژی که اتصال برقرار می‌شود به جای استفاده از ولتاژ استاندارد 5 ولت USB، ممکن است 9 ، 15 ، 18 و حتی 24 ولت(V) باشد.

این مطلب نیز مفید است  مفهوم SMD در صنعت روشنایی

بالا بردن ولتاژ سبب می شود که دیگر نیاز به جریان زیاد نباشد یا به عبارتی با همان جریان متوسط و بالابردن ولتاژ یک شارژ سریع حاصل می‌شود.

تفاوت فست شارژ با شارژ معمولی

تشخیص کابل fasting

به هنگام اتصال شارژر هوشمند به تلفن همراه هوشمند ابتدا یک پیام از طرف شارژر به تلفن همراه منتقل می‌گردد و مضمون این پیام اعلان قابلیت فست شارژ بودن آن است. تلفن همراه پیام را بررسی و در صورت داشتن قابلیت شارژ سریع پاسخ آن را ارسال می‌نماید، مضمون آن میزان ظرفیت ولتاژ تلفن همراه می‌باشد در این صورت شارژر ولتاژ خود را تا سطح ولتاژ مورد نیاز تلفن همراه بالا برده و در نتیجه شارژ سریع با کابل شی‌کاریزما اتفاق می افتد.

 نکته مهمی که وجود دارد این است که کابل شارژ قابلیت کار کردن در ولتاژ های بالای 5 ولت را داشته باشد و 9 یا 18 ولت را بتواند تحمل کند و مشکلی برای کانکتور به وجود نیاید.

اگر یک کابل شارژ معمولی که قابلیت ولتاژ بالا را داشته باشد به همراه یک شارژر با آمپر بالا و ولتاژ پایین و یک شارژر هوشمند داشته باشیم تنها در حالتی که شارژر هوشمند باشد می‌تواند به صورت فست شارژ دستگاه‌مان را شارژ کند، اما اگر شارژر معمولی باشد حتی با وجود آمپر بالا هم دستگاه ممکن است به صورت عادی شارژ شود و فست شارژ بودن امکان پذیر نباشد.

در کابل شارژهای شی‌کاریزما از کانکتور هایی استفاده می‌شود که ظرفیت انتقال جریان بالایی دارند یعنی میتوانند تا 5 آمپر جریان را به راحتی عبور دهند، در نتیجه با ولتاژ پایین هم می‌توانند سرعت شارژ بالایی داشته باشند.

این مطلب نیز مفید است  پروژکتور سی او بی چیست

کانکتورهای به کار رفته در کابل‌ فست شارژ شی‌کاریزما قابلیت این را دارند، که ولتاژ بالاتر را تحمل کنند، در نتیجه کاملا هماهنگ با شارژرهای هوشمند هستند.

متریال و آی سی(IC) های به کار برده شده در کانکتورهای کابل شارژ شی‌کاریزما از کیفیت بالایی برخوردارند، پد یا پین های این کانکتورها دارای روکشی از جنس طلا می‌باشند، در نتیجه به راحتی اکسید نمی‌شوند و کیفیت خود را از دست نمی‌دهند و تا مدت بسیار طولانی بدون اینکه افت انتقال جریان، افت سرعت شارژ و کیفیت داشته باشند، می‌توانند کار کنند.

کابل شارژهای شی‌کاریزما از سیم های مسی با کیفیت با رسانایی بالا تولید شده اند که جریان بالایی را عبور می‌دهند در نتیجه شارژ سریع و سرعت انتقال داده خوبی به همراه دارند.

کابل‌های شارژ شی کاریزما

کابل‌های شارژ شی کاریزما دارای تنوع انواع کانکتورهای مرسوم مانند:

  • USB  به TYPE-C
  • USB  به MICRO
  • USB  به  Lightning  می باشند.

کابل‌های TYPE-C  به TYPE-C ، TYPE-C  به  Lightning نیز از محصولات جدید مجموعه شی‌کاریزما هستند.

جهت خرید کابل شارژ شی کاریزما ایرانی با کیفیت می‌توانید از فروشگاه انلاین شی‌کاریزما خرید کنید.

کابل شارژبلاگ

کابل شارژکابل فست شارژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.