کد تخفیف اولین ثبت نام:  1sale

کد تخفیف اولین ثبت نام:  1sale

اصطلاحات رایج در روشنایی

اصطلاحات رایج در روشنایی چیست ؟

تا چه میزان از اطلاعات در صنعت روشنایی بهره مند هستید؟

آیا اطلاعات لازم و کافی از محصولات روشنایی دارید؟

و یا تا به حال به دنبال کسب اطلاعات در زمینه صنعت روشنایی بوده اید؟

اصطلاحات رایج در روشنایی ، چقدر به گوش­تان خورده است؟ همراه شی کاریزما باشید تا با صنعت روشنایی و با اصطلاحات رایج در روشنایی آشنا شوید .

روشنایی از زمان قدیم یک نیاز ضروری برای انسان ها بوده و اهمیت زیادی داشته است. در گذشته به دلیل نبود لامپ و چراغ مردم به هنگام غروب و تاریکی شب به دنبال روشنایی بودند تا بتوانند این نیاز ضروری را برطرف کنند و زندگی خود را سپری کنند.

آن ها با استفاده از فانوس، سوزاندن چوب برای آتش، چراغ توری، مشعل هایی که از چربی حیوانی و روغن گیاهی به عنوان ماده سوختنی استفاده میکردند، چراغ نفتی و …. شب هایشان را میگذراندند.

با توجه به این که این نورها قدرت چندانی نداشتند و طی مدت زمان زیادی قابل استفاده نبودند، اما مردم هم به استفاده از آن ها در مدت زیاد احتیاج نداشتند به این دلیل که در طول روز و تا قبل از غروب خورشید از روشنایی طبیعی بهره میبردند.

تا اینکه با گذشت سال ها و گذراندن روند ایجاد روشنایی رفته رفته پیشرفت صورت گرفت و لامپ اختراع شد تا استفاده از نور، این نیاز روزمره و مهم دیگر سخت نباشد.

اصطلاحات رایج در روشنایی

همه ی ما در طول زندگیمان به هنگام قطعی برق، خرید لامپ های مختلف برای روشنایی منزل، حیاط، محل کار و… با اصطلاحاتی روبرو شده ایم که مربوط به این صنعت هستند، به طورمثال؛

لامپ های حبابی، ال ای دی، کم مصرف، بازده نوری، مهندسی الکترونیک، لومن، فلیکر و نور بدون لرزش و یکنواخت، لامپ الکتریکی، طول عمر لامپ، پروژکتور اس ام دی، پروژکتور سی او بی ، سرپیچ، جریان الکتریکی، درخشندگی نور، وات، شدت نوری، توان مصرف، رنگ نور آفتابی مهتابی، لامپ های رشته ای، ولتاژ و …

لامپ های حبابی

لامپ های حبابی یکی از محصولات مجموعه شی کاریزما می باشد. این لامپ از 3 وات تا 24 وات با طول عمر بالا وبهترین بهره نوری و بدون فلیکر در رنگ نور های آفتابی مهتابی و طبیعی و 18 ماه ضمانت شی کاریزما در بازار محصولات روشنایی ارائه می شوند.

متریال به کار برده شده در حباب لامپ از پلی کربنات بوده که دارای مقاومت بسیاری هستند، در طراحی ساخت این حباب نکات مهمی رعایت شده تا حباب از حالت نیمکره بزرگ تر باشد تا سبب پخش نور به محیط اطراف هم شود و زاویه تابش بیشتر از 180 باشد.

برای مشاهده و خرید محصولات شی کاریزما به فروشگاه شی کاریزما مراجعه بفرمایید 

اصطلاحات رایج در روشنایی

بازده نوری

هر وسیله روشنایی انرژی الکتریکی مورد استفاده خود را مقداری به نور و مقداری به گرما تولید میکند. هرچه میزان تبدیل این انرژی به نور بیشتر باشد، در نتیجه بازده نوری بیشتر است.

در واقع انتظاری که ما از یک محصول روشنایی داریم این است که نور تولید کند و نه گرما، به عبارتی دیگر یک لامپ ال ای دی 25 درصد از انرژی که مصرف میکند را به نور و 75 درصد را به گرما تبدیل میکنند در حالی که لامپ های قدیمی رشته ای 5  الی 6 درصد انرژی مصرفی را به نور و مابقی را به گرما تبدیل میکنند در نتیجه در لامپ های ال ای دی همان میزان انرژی که مصرف میکنند، به نور تبدیل میشود.

به طور مثال یک لامپ 100 وات ال ای دی نور بسیار بیشتری نسبت به یک لامپ 100 وات رشته ای را ارائه میدهند. پس در لامپ ها هر چه از ال ای دی استفاده شده باشد و در ازای مصرف توانی که دارند نور تولید کنند، بازده نوری افزایش می یابد.

لومن

یک واحد استاندارد بین المللی جهت اندازه گیری میزان روشنایی ( بازده نوری ) موجود در انواع لامپ ها می باشد. پس توجه داشته باشید؛ هر چه میزان لومن یک ال ای دی بیشتر باشد نور بیشتری تولید می شود و البته گرمای کمتری ایجاد میشود که سبب جلوگیری از گرم شدن زمین و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

پروژکتور

برای روشنایی فضاهایی با وسعت زیاد به کمک چراغ هایی با بازده نوری بالا، پروژکتور ها بسیار مناسب هستند. که پروژکتور اس ام دی و پروژکتور سی او بی نمونه هایی از آن میباشند. این پروژکتور ها در برابر نفوذ گرد و غبار، باران، نور خورشید و …. مقاوم هستند. از پروژکتورها در محیط های وسیع،  استادیوم های ورزشی، خیابان ها و معابر و کارخانه ها و کارگاه ها استفاده می شود تا روشنایی مورد نیاز را تامین کنند.

اصطلاحات رایج در روشنایی

 

آیا میدانستید؟!؟!

لامپ های بی کیفیت و ارزان قیمت که در بازار محصولات روشنایی هستند در هر ثانیه 100 بار روشن و خاموش می شوند و نور یکنواخت و بدون لرزش ندارند اما چشم انسان قادر به تشخیص آن نیست و این موضوع باعث سرگیجه و خستگی چشم می شود.

فلیکر

در برد ال ای دی شی کاریزما از قطعات الکترونیکی با کیفیت و از برندهای به نام استفاده شده که مجموعه­ این قطعات باعث فیلتر کردن نوسانات برق و در نتیجه یک نور یکنواخت و بدون لرزش را سبب می شوند.

لامپ های شی کاریزما با استفاده از دانش به روز، محصولات روشنایی خود را بدون فلیکر تولید میکند تا سلامت چشمان شما را تضمین کند.

اصطلاحات رایج در روشنایی به همین تعدادی که در این مطلب درباره آن ها صحبت کردیم ، محدود نیست ؛ ما در این مطلب سعی کردیم درباره چند تا از مهم ترین اصطلاحات رایج در روشنایی صحبت کنیم و این نمونه هایی که در بالا توضیح دادیم در کیفیت و طول عمر یک محصول روشنایی بسیار تاثیر گذار هستند .

پایان مطلب اصطلاحات رایج در روشنایی

اصطلاحات رایج در روشنایی

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

On Key

پست‌های مرتبط

بک لایت چیست

بک لایت چیست ؟ آیا به زیبایی نور و روشنایی که در زندگیتان میتابد توجه میکنید ؟ امروزه روشنایی نقش

سبد خرید
آدرس ایمیل اینستاگرام تلگرام
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من