کد تخفیف اولین ثبت نام:  1sale

کد تخفیف اولین ثبت نام:  1sale

پروژکتور سی او بی چیست

پروژکتور سی او بی چیست ؟ کاربرد این پروژکتور ها چیست ؟ ما در این مطلب قصد داریم درباره پروژکتور cob  صحبت کنیم و تمامی خصوصیات و ویژگی های آن را بررسی کنیم . پس با شی کاریزما همراه باشید .

پروژکتور سی او بی چیست

برای خرید لامپ و چراغ­ های روشنایی باید فضای پوششی را در نظر داشت اینکه متناسب با فضا چه میزان نوردهی برای فضای مورد نظر لازم است و همچنین چه مقدارهزینه ه­ای مناسب می ­باشد.

باید توجه داشت که هرگونه چراغ با چه شرایطی در چه مکان و به چه صورت نصب می­شود و نحوه نگهداری آن چگونه است تا بتوان جهت خرید چراغ موردنظر اقدام نمود.

اگربه دنبال روشنایی فضا هایی با وسعت زیاد با چراغ­ هایی که دارای قیمت مناسب و بازدهی نوربالا هستند می­ گردید، قطعا پروژکتورهای سی او بی به فکر شما میرسند.

لامپ ال­ای­دی با کیفیت­ترین پروژکتورها را با بازده­ نوری بالا و مصرف انرژی به صرفه ارائه داده است، که یکی از انواع این پروژکتورها پروژکتورسی­او­بی است.اکنون میخواهیم بررسی کنیم که پروژکتور سی­او­بی چیست؟ سی­او­بی مخفف واژه چیپ آن برد است،

به این معنا که چیپ­های ال­ای­دی بر روی خود برد کار میشوند و سپس یک لایه رزین روی برد قرار میگیرد تا از آن محافظت کند که تکنولوژی جدیدی به حساب می­آید.

پروژکتورهای سی­او­بی شامل بدنه، برد الکترونیکی، رفلکتورکه انعکاس دهنده است و سبب بازتاب نور به سمت جلو میشود، قاب دور بدنه، شیشه که برروی بدنه قرار میگیرد و نور را عبور میدهد، سیم و کابل پیچ و مهره نگهدارنده، خمیر خنک کننده، واشر زیر قاب،ترمینال درایور که مبدل جریان ورودی برق از متناوب به مستقیم است می­باشد که پروژکتورهای سی­اوبی برای روشن­شدن به درایور جداگانه نیاز دارند.

بیشتر بخوانید : تاریخچه سیر تکاملی روشنایی

هر چه در ساخت پروژکتور از متریال مناسب و باکیفیت استفاده شود و در زمان مونتاژ به خوبی این امر صورت بگیرد پروژکتور از طول عمر بالایی برخوردار میشود، همچنین هر چقدر انتقال حرارت از برد به محیط با استفاده از بدنه پروژکتورکه از جنس آلومینیوم میباشد و خاصیت انتقال حرارت دارد،بهتر انجام شود تا دمای برد کمتر شود طول عمرافزایش پیدا میکند.

به همین دلیل بدنه پروژکتورها معمولابه رنگ مشکی هستند، تا از نظر تابشی دفع حرارت انجام شود وازنظرشکل ظاهری شیارهای موجود بر روی بدنه برای انتقال حرارت از برد به محیط میباشند.

 

جهت مشاهده پروژکتور COB مدل مهتاب و مشخصات فنی این محصول کلیک کنید 

ویژگی های پروژکتور سی او بی

ویژگی­هایی که در پروژکتورها حائزاهمیت هستند مقاوم بودن در برابر شرایط محیطی مانند نفوذ گرد­و­غبار، باران، نور­خورشید (­که سبب تغییر رنگ نشود­ و شیشه و رفلکتور را کدر نکند).برای سنجیدن مقداراین مقاومت دربرابرورود آب یا گردوغباربا یک استاندارد به نام آی­پی دسته­بندی میشوند.

به طور مثال آی­پی 66 به این معناست که پروژکتور در برابر نفوذ گردوغبار و پاشش آب مقاوم است اما در برابر فرو­بردن در آب مقاوم نیست، در مقابل با آی­پی 67 در صورت فرو بردن پروژکتور درون آب مشکلی ایجاد نشده و میتوان از آن استفاده کرد زیرا از مقاومت برخوردار میباشد.

نکته مهمی که در پروژکتورها باید دقت شود این است که به دلیل اینکه مصرف توان بالایی دارند باید ضریب قدرت بالا باشد،به این معنی که درشبکه برق یک مصرف کننده در مقابل توانی که مصرف میکند چقدر جریان از شبکه میکشد، هرچه این میزان کمتر­باشد بهتراست.

از پروژکتورها بیشتر درمحیط­های بازو­وسیع،مانند خیابان ها، زمین­فوتبال و استادیوم­های ورزشی،محیط های کارگاهی و سالن­های بزرگ استفاده میشود تا بتواند روشنایی مناسب و مورد نظر را ارائه دهند،در نتیجه باید پرتاب نور بالایی داشته باشد.

جهت خرید پروژکتور COB مدل مهتاب کلیک کنید  

 

 

انواع پروژکتور سی او بی

مزیت هایی که این پروژکتورها دارند؛ به این صورت است که دریک سطح به مساحت کم مقداربالایی نور تولید می کنند، هدررفتن انرژی روشنایی را کم و زاویه دید را زیاد می کنند تفاوتی که با لامپ ها و بک لایت ها دارند همین است که آن ها زاویه پخش نور تا 170-180 درجه دارند اما پروژکتورها سبب روشنایی زاویه خاصی میشوند و میتواند تا مسافت 50 متر جلوتر از خود را نور برساند، که پروژکتورهای ال­ا­ی­دی معمولا شامل پرتاب نور خوبی هستند.

در نتیجه پروژکتورهای شی­کاریزما با بازده نوری بالاتر، مصرف برق کم ترو طول عمر بالاتر نسبت به سایر ال­ای­دی­هایی که در گذشته تولید شده­اند وبا بهترین کیفیت در بازار محصولات روشنایی عرضه میگردد.

بیشتر بخوانید : مفهوم SMD در صنعت روشنایی

پروژکتور سی او بی

در جمع بندی نهایی می توان گفت پروژکتور سی او بی یکی از بهترین گزینه ها برای روشنایی محیط های بزرگ می باشد . با توجه به این که پرتاب نور بالایی دارند از این رو برای محیط های باز و وسیع بهترین انتخاب می باشند .

محیط هایی نظیر مجموعه های ورزشی ، سوله های تجاری ، انبار های بزرگ ، انواع کارخانه ، باغ های بزرگ ، زمین های زراعی ، سالن های تولید و … می توانند از پروژکتور های سی او بی استفاده کنند و بهترین بهره را ببرند .

 

 

 

پروژکتور سی او بی چیستپایان مطلب پروژکتور سی او بی چیست

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

On Key

پست‌های مرتبط

بک لایت چیست

بک لایت چیست ؟ آیا به زیبایی نور و روشنایی که در زندگیتان میتابد توجه میکنید ؟ امروزه روشنایی نقش

سبد خرید
آدرس ایمیل اینستاگرام تلگرام
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من